W dobie rosnących wymagań jakościowych, ciągłemu wydłużaniu żywotności elementów oraz nieustannej racjonalizacji kosztów klient stojący przed koniecznością wyboru sprzętu ma dwa wyjścia:

  • Wybrać droższy sprzęt od wiodącego producenta, ponosząc dodatkowe koszty za zdobytą na rynku renomę,
  • Wybrać sprzęt od tańszego, ale niepewnego / niesprawdzonego producenta, ryzykując powodzeniem inwestycji.

Działy techniczne odpowiedzialne za specyfikowanie zamówień z reguły swoje wybory zakupowe opierają się na zasadzie „renoma = jakość”. Praktyka pokazuje jednak, że decyzję podejmuje się w oparciu o analizę finansową przedsięwzięcia, a jakość zostaje zepchnięta na dalszy plan.

W tej sytuacji doskonale odnajduje się zespół Technical Audit, umożliwiając klientowi uzyskanie podwójnej korzyści – sprzętu o dobrej jakości, wyprodukowanego z zachowaniem europejskich standardów oraz zachowanie atrakcyjnej ceny.

Nasz zespół powstał wskutek zaobserwowanego zapotrzebowania rynku na unikalne, specjalistyczne usługi techniczne, pozwalające na podnoszenie i utrzymywanie najwyższych standardów jakości produkowanych elementów dla branży górniczej. Impulsem do rozpoczęcia przez nas prac był plan zakupu przez jednego z wiodących producentów węgla w Federacji Rosyjskiej systemu zmechanizowanej sekcji obudowy ścianowej produkowanej w Chińskiej Republice Ludowej. Zamawiający z jednej strony nie posiadał wystarczającej ilości środków finansowych, które pozwoliłyby na zakup sekcji od renomowanych europejskich producentów, z drugiej jednak strony miał już w swojej historii złe doświadczenia podczas użytkowania chińskiego sprzętu. Należy pamiętać, iż każdy przestój wydobycia ponosi za sobą olbrzymie, często wielomilionowe straty finansowe, stąd obawy klienta wydawały się jak najbardziej uzasadnione.

Pojawiła się szansa dla naszego zespołu. Jako team skupiamy bowiem w swoich szeregach grupę wysoko wykwalifikowanych specjalistów różnych narodowości, którzy wymieniając się doświadczeniami, służą sobie pomocą i uzupełniają się nawzajem. Oprócz odpowiedniego wykształcenia kierunkowego czy niezbędnych uprawnień i certyfikatów, zgodnych z europejskimi normami, wszyscy nasi specjaliści  mają za sobą wiele lat doświadczeń zdobywanych w pracy w czołowych europejskich firmach z branży górniczej. To nasze doświadczenie wyróżnia nas na tle innych.

W produkcji dla górnictwa podziemnego zastosowanie ma szereg norm, przepisów czy nawet utartych praktyk uznanych powszechnie za obowiązujące. Kierując się tymi wytycznymi, mając umocowanie w ramach umowy pomiędzy Zamawiającym a Producentem, umożliwiamy utrzymanie najlepszej jakości produkowanego sprzętu, przy umożliwieniu klientowi uzyskania lepszej ceny za wybór mniej „renomowanego” producenta. Nadzorujemy bowiem proces produkcji począwszy od etapu projektowania, aż po etap wysyłek do klienta. Bierzemy przy tym czynny udział podczas badań stanowiskowych oraz wykonujemy  równolegle badania własnym sprzętem, niezależnie od badań wykonywanych przez wewnętrzne działy kontroli jakości producenta.

Nie bez satysfakcji przyznajemy, że po kilku realizacjach z naszym udziałem, ten mniej „renomowany” producent zdobywa solidną dawkę wiedzy oraz podnosi swoją jakość na tyle, że uzyskuje uznanie na rynku. Jest to dla nas potwierdzenie obrania słusznego kierunku rozwoju oraz mobilizacja do dalszego działania w kierunku podnoszenia jakości w górnictwie. Wymagania klientów z każdym rokiem są coraz wyższe, a my dzięki temu możemy stale rozwijać się i podnosić jakość świadczonych usług.

Menu